Kirmizi Alarm - web tabanli online savaş oyunu Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN DIŞI > Türkiye
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hızlı Giriş
KA Genel Kurallar

2017 Anayasa Referandumu?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 11>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2989
  Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2017 Anayasa Referandumu?
    Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 06:30
Merhaba arkadaşlar.

Herkesin tartıştığı gecemiz gündüzümüz olan bu konu hakkında burda da söz edilmeli.

Bir kaç diyeceğim var. Elbette çok fazla diyeceğim var aslında.

Birinci ve en önemlisi:

Biz 15 Temmuz gibi büyük ve acımasız bir darbe girişiminden başarı ile çıktık. Darbeciler kaybetti vatanseverler kazandı.
Ardından milletimizde çok güzel bir birlik oluştu. FETÖ ismi verdiğimiz bu örgütün temizliğine giriştik ve hükümeti destekledik.
Süreç halen devam ediyor.
Akplisi chplisi, mhplisi kalmadı herkes bu temizliğe destek verdi. Sözbirliği yaptı. Bu güzel bir birlik.

Ardından anayasa değişikliği gündeme geldi.
1980 darbe anayasasının kalıntıları temizlenmeli, sivil bir anayasa yapılmalı idi. Bu bir fırsat idi.

Demokrasi denen şey sadece sandığa gitme yetkisi değildir. Hepimiz bunu biliyoruz.

Bakın bu çok önemli. Demokrasi seçme - seçilme hakkı değildir.

Demokrasi, farklılıkalrın birlikte yaşayabilme ve farklılıklara saygı duyabilme - sadece saygı değil haklarını eşit şekilde koruyabilme- ölçüsüdür.
iktidara gelen kişi çoğul oy ile gelir ama her düşünce ile aynı mesafede (dikkat ay-nı me-sa-fe-de) olmalıdır.
iktidar sahipleri herkese aynı mesafede davranmalı, herkesin ama herkesin hakkını korumalıdır.
Ölçünün sonu yoktur. Ne kadar geniş olursa, demokrasi o kadar ileri olur.

Demokrasinin en vazgeçilmez ögesi güçler ayrılığıdır.
Herkes bir şekilde denetlenebilmelidir. Yasama, yürütme ve yargı birbirinden bağımsız olmalı ve denetlenmelidir.

Demokrasinin daha da gelişeceğini bekliyoruz. 15 temmuz sonrasında oluşan birlik büyük bir fırsat oldu.
Ne güzel değil mi koca Türk milleti tek yürek oldu. Aynı şeyi istiyor.

Peki önemli sorumuzu soralım ve buna cevap arayalım:

Meclisten alelacele geçirilen ve (sonra da hiç vakit kaybetmeyeceğini beklediğimiz hükümetimizin cumhurbaşkanlığı'na geçikmeli gönderdiği, ve daha önceden konuşmalarında hemen ivedi olarak onaylayacağını belirten cumhurbaşkanmızın bunu bir hafta gibi bir süre beklettikten sonra onaylaması sonrası) önümüze konulan bu anayasa değişikliği referandumu nedir?

bileniniz var mı?

yada şöyle sorayım, ikinci soru olsun.

15 Temmuz sonrası oluşan birliğin cart diye tam ortadan ikiye bölündüğü, memleketi şu an fikren bölen bu anayasa değişikliği nedir?

Nereden çıktı bu?

Halk meydanlarda idam idam idam diye bağırıyordu. Önüne sunulan bu değişiklik nedir?

Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 06:36
Burada herkes fikrini özgürce söylesin. Vakit varken şimdiden.
Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
SOLak Açılır Kutu Gör
Tank
Tank

Gönderilenler: 443
  Alıntı SOLak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 13:40

Böyle Şerefsiz Ahlaksız İnsanların Tarafında Nası Olurum Diye Sormaktayım Kendime.

Eğitimin İçine Siyaseti Karıştıran İnsanlarin Tarafinda Nasil Olurum Diye Sormaktayim kendime.

Benim Kavgam 300-400 kisinin ölümüne(15 TEMMUZ) yol açacak benim gönlüm nasıl rahat eder buna ?

Soruyorum Sizlere Sizin Gönlünüz rahat eder mi ? Ülke asker kaybına ugruyor tek dertleri baskanlik. Yaw hic mi dusunmuyosunuz bu adamlarin ne yapmaya calistigini ?

Hayırlı Günler Arkadaşlar.

Düzenleyen redo - 12-Şubat-2017 Saat 23:42
Yukarı Dön
eskilerdende_eski Açılır Kutu Gör
asker
asker

Gönderilenler: 5
  Alıntı eskilerdende_eski Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 23:22
Böyle birkaç kişinin dediğiyle Evet yada hayır diyorsan sen önce Allah'ın verdiği beyni neden kullanamadığını düşünmelisin. al sana bir HAYIR'cı. Osmanlı torununa canlı yayında ahlaksız şerefsiz adi köpek neler diyor. buna bakıp ben nasıl aynı safta olurum ??? sen önce değişen kanunlara bak. kafanda olayı tart. başkalarının dediğine bakarsan milyon defa evet milyon defa hayır demen lazım.
https://goo.gl/dgKGWR

Düzenleyen eskilerdende_eski - 12-Şubat-2017 Saat 23:26
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 23:56
Bu olayı kişiler üzerinden ya da partiler üzerinden götürmek yanlış olur.
Ya da Ahmedi sevenlerle birlikte olmamak onların verdiğinin tersini verelim?

Yani anayasa oylayacakken bunlara mı bakacağız arkadaşlar.

Ben ikinizin de bakışınızın hatalı olduğunu düşünüyorum. Vereceğiniz oy bunlardan bağımsız olmalı. Bağımsız değilse siz özgür düşünmüyorsunuz demektir.

halkın büyük bir çoğunluğu neye oy vereceğini bilmeden sırf bu tür kaygılarla oy verecek. Acı olanı bu.

Düzenleyen redo - 13-Şubat-2017 Saat 00:12
Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
SOLak Açılır Kutu Gör
Tank
Tank

Alıntı SOLak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 00:52
Nilhan Osmanoğlu Meselesine Hiç Girmeyeceğim. Çünkü Onun ne yapmaya calistigini anlamak çok zor değil.

Ben Bire bir kişi göstermeyeceğim size bundan sonra hep topluluklarla ilgili konusacagim.

Bursa Osmangazi Ilçesi Okullarının Müdürlerini Araştırmıştım yaklaşık 1 ay önce. Yaw arkadaş ancak bu kadar olur ya kabaca söylüyorum 20 kisiden 10-15 kisi hepsi bir ünvana gelebilmek için illa birilerini pofpoflamak zorundamidir ? Benim sozume guvenmeyebilirsiniz buyrun okullarin siteleri orda. Facebook ta orada duruyor oralardan arastirin.

Yani demem o ki egitimi siyasete karistiran zihniyetlerden bahsediyoruz siz bunu normal görüyorsanız karar sizindir baska bisey diyemem.

Ülke bu kadar karışıkken bide sistem degisikligini kaldirabilecek mi ? Sizce millet mutlu olsun diye mi getiriliyor bu sistem ? soruyorum sizlere. Bizi etkileyen bisey olacagini pek fazla sanmiyorum. genellikle yönetimi ele alacak kisi uzerinde yogunlasacaktir. yeni maddeler.

Buyrun Araştirin Parlamenter sistemden baskanlik sistemine gecen ülkelerin durumunu. Neler oluyormuş.

Bir şeyi isterken kendi menfaatinize yarayacak seyleri de isteyin lütfen.

1404 lira asgari ücret. Adam gibi sifir araba 100.000 lira Bence ilk önce bu aradakı farkların kapatılıp. terör olaylarinin azaltilmasi saglanmasi gerekir. Ondan sonra Yeni sistemlere adim atariz.

Gösterdiğim adamlar sadece bir örnekti.

Eğer o adamlar ile Yılmaz Özdil i Karşılaştirmaktasin bence sen Baştan Düşünmelisin Bazı Şeyleri
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 01:06
Başbakan seçmiyoruz, bir partiyi ya da ideolojiyi onaylamıyoruz. Yapacağımız şey uzun yıllar boyu kullanılacak bir anayasa değişikliği.
Anayasa kolay kolay değiştirilebilen bir şey değil. Bu fırsatı iyi yönde kullanmamız gerekirken millet şimdiden ortadan ikiye bölünmüş durumda.

Garip olanı bu dönemde hayır diyenler linç ediliyor, vatan haini ilan edilip işten atılıyor. Terörist oluşumlar ile birlikte anılıyor. Anayasanın bize getirecek olumlu şeylerinden bahsetmek gerekirken ülkenin Başbakanı (BAŞBAKAN) bu değişikliğe hayır diyenleri etiketliyor. "PKK, FETÖ, HDP hayır diyor" deyip hayır diyenleri kötülüyor.

Bir yasa çıkmadan önce milletin üzerinde en azından temel bir kaç noktada uzlaştığı bir şey olmalı.
Ben bu anayasa değişikliğinin şu an milleti birleştirici bir yerini göremiyorum.

ABD örneğini hiç konuşmayalım. Çünkü ABD anayasası çok eski ve sağlam temeller üzerinde. Eksiği gediği var mıdır bilemem ama 1800'lü yıllardan beri kullanılan bir yasa. Ve demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan güçler ayrılığı (yasama, yürütme, yargı) birbirinden kesin şekilde ayrılmış.
Getirilecek ise böyle güçlü bir kuvvetler ayrılığı olan bir yasa getirilmeliydi.

Bizde her şey tersine. Güçler birliği üzerine anayasa yapıyoruz.

Bu olaya Tayyip Erdoğan üzerinden bakan insanlara şunu sormak istiyorum: 2065 yılında ne olacak?

Vereceğimiz kararı siyasi partilerin ve kişilerin üzerinde düşünmeliyiz. Kişiler üzerinden anayasa oylanmaz. 10 yıl sonra kimin olacağını, hangi partilerin olacağını bilmiyoruz.
Evetçiler de hayırcılar da bunu dikkate almalı. Şu anki gidişat sırf partizanlık üzerinden gidiyor. Sanki hayır diyenler de, evet diyenler de yarın bu ülkede beraber yaşamayacak gibi bir davranılma-ma-sı gereklidir.

Yani referandumdan evet çıkarsa hayır diyenler ülke dışına mı atılacak? Ya da hayır çıkarsa evet diyenler sınır dışı mı edilecek?

Düzenleyen redo - 13-Şubat-2017 Saat 02:16
Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
SOLak Açılır Kutu Gör
Tank
Tank

Alıntı SOLak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 01:55
Ben istiyorum ulkedeki butun sorunlar olmasa da ciddi sorunlar cozulsun teror olaylari az seviyeye indirilmeye calisilsin, vergi fiyatlarinda az da olsa indirim yapilsin,egitim duzeyi yukseltilsin,cinsel tacizler,tecavuzler ortadan kalksin, İnsaat sektoru degilde,ihracat(URETIM) Sektörü canlandirilmaya ugrasilsin.

Bunlar ilk önce duzenlensin halk mutlu olsun sistemi gene degistir. O zaman sesim bu kadar cikmaz

Hayırlı Akşamlar.

Düzenleyen SOLak - 13-Şubat-2017 Saat 01:56
Yukarı Dön
nily152 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Gönderilenler: 1295
Takim:

Bur:
Ko Burcu
  Alıntı nily152 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 12:01
herkesin istediği o zaten ömercim ama kolay değil. etrafımız düşman dolu. içimizde de çok düşman var. ülkenin ayakta kalması bile çok iyi. dış bir sürü ülke terör örgütlerini besliyor. bizim terör örgütü dediklerimize uçaksavar zırlı araçlar vb birsürü askeri malzeme ve mühimmat vermişler ve vermeye de devam ediyorlar. ekonomik baskılar da hızla devam ediyor. bizim birlik olup ülkemize sıkı sıkı sahip çıkmamız lazım. siyasi görüşü dini görüşü ne olursa olsun biz aynı topraklarda yaşayan ve bu toprakların sahibi olan insanlarız. hiçbir ülke bizim iyi olmamızı istemiyor.. abd den avrupadan ya da başka bir toplumdan medet ummak aptallıktır. o yüzden sağcı solcu - dinci dinsiz olayını bir kenara bırakıp akıllı olup oyunlara gelmememiz lazım. yoksa sonumuz suriyeden beter olur. etrafımızda türkiye karışsa da sırtlanlar gibi çöksek diye bekleyen bir sürü ülke var..

Elbet Bir Gün Sana Da Sıra Gelecek...

Yukarı Dön
SOLak Açılır Kutu Gör
Tank
Tank

Alıntı SOLak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 12:32
Sistem degisikligi ulkeyi daha fazla karistirmaz mi ? tikir tikir isleyen bir sistemin uzerine degisik bir sistem getirilirse bir çok şey daha fazla karışır diye dusunuyorum.
Yukarı Dön
eskilerdende_eski Açılır Kutu Gör
asker
asker

Gönderilenler: 5
  Alıntı eskilerdende_eski Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 13:48
beni çok yanlış anlamışsınız. ben birilerine bağlı kalmamak lazım herkesin sevmediği siyasetçiler politikacılar vardır onlara bakarak kendi kararımızı vermememiz lazım diyorum siz ne anlıyorsunuz. 550 m.v inden 600 e geçiş ne kadar iyi olacak. partili c.başkanı bizim ülkemizde gider mi herkes bunu düşünmeli kişilerin neler dediklerini değil. dünyada hiçbir idol kalıcı değildir şimdi erdoğanı sevenler ilerde erdoğan gidince sevmediği biri gelirse bu yetkileri kullanmalarını kabul edecekler mi bunu düşünmeleri lazım. şimdiye kadar 15 yıl kadar iktidarlıkta neler yapıldı da şimdi yapılamadı gerçekten bu gerek mi iyi karar vermek lazım. ama önce tabiki birbirimizi anlamamız lazım. benim dediklerimi bile nasıl anlamışsınız yeni kanunları anlamak daha zor
Yukarı Dön
SOLak Açılır Kutu Gör
Tank
Tank

Alıntı SOLak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 17:12
Orjinalini yazan: SOLak

Sistem degisikligi ulkeyi daha fazla karistirmaz mi ? tikir tikir isleyen bir sistemin uzerine degisik bir sistem getirilirse bir çok şey daha fazla karışır diye dusunuyorum.
Yukarı Dön
layna Açılır Kutu Gör
Teyyare
Teyyare
Simge

Gönderilenler: 156
  Alıntı layna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 17:23
15 Temmuz sonrası: idam idam idam idam diyenler nerede idam?
.................

Hülooooooğggggh
Kartallar yüksek uçarsa
Atmacalar sana atlasın....
Yukarı Dön
layna Açılır Kutu Gör
Teyyare
Teyyare
Simge

Gönderilenler: 156
  Alıntı layna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 17:24
ülkenin yarıdan fazlasını pkklı ilan etmedikleri kaldı. gidin lan bu ülkeden.
Kartallar yüksek uçarsa
Atmacalar sana atlasın....
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 11>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN DIŞI > Türkiye OYUN ANA SAYFASI
En Son Mesaj Yazlan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Grntlemek in Tklayn Metroseksüel Olmak İstiyorum :))Geyik BölümüSOLakDün-03:2717326
Konuyu Grntlemek in Tklayn DENGESİZLERGeyik Bölümükırmızıtayfun08-Aralık-2018-17:0123054
Konuyu Grntlemek in Tklayn Meslek Anılarımızı PaylaşalımGeyik Bölümükırmızıtayfun08-Aralık-2018-17:0124612
Konuyu Grntlemek in Tklayn KA Oyuncuları Kampa GiderseGeyik Bölümükırmızıtayfun08-Aralık-2018-16:5962880
Konuyu Grntlemek in Tklayn Beyini Zorlayan-Aksiyon dolu filmlerPaylaşım Mekanıcanergkts03-Aralık-2018-12:384532
Konuyu Grntlemek in Tklayn Ülke'de En Çok Güvenilen Kişiler.Paylaşım Mekanıcanergkts03-Aralık-2018-12:363320
Konuyu Grntlemek in Tklayn Osmanlı Tokadı Hakkında İlginç BilgilerPaylaşım Mekanıcanergkts03-Aralık-2018-12:353625
Konuyu Grntlemek in Tklayn En Komik Murphy KanunlarıPaylaşım Mekanıcanergkts03-Aralık-2018-12:344002
Konuyu Grntlemek in Tklayn Şu an ne dinliyorsunuz?Paylaşım Mekanıcanergkts03-Aralık-2018-12:3286926
Konuyu Grntlemek in Tklayn KARTALIMHoşgeldin - Hoşbulduknily15201-Aralık-2018-22:25101
Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.51 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz