Kirmizi Alarm - web tabanli online savaş oyunu Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN DIŞI > Türkiye
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hızlı Giriş
KA Genel Kurallar

2017 Anayasa Referandumu?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 91011
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2989
  Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2017 Saat 15:47
Orjinalini yazan: blood29

Orjinalini yazan: redo

Benim bundan sonra reel beklentim şunlardır:

9. Basının özgürleşmesi. (Tüm TV ve gazeteler esaret altında. Yandaşı da karşıtı da)
11- Resmi olarak izin verilen bir partinin haklarının korunması. (geçmişte ak partinin de mağdur olduğu şey)

cok guzel beklentıler umarım bu ve bunun gıbı bırcok maddeyı dıkkate alıp ona gore calısırlar.

yanlız o 9. madde deki basın ozgurlesmesı olayı sıkıntılı.sen cıkacaksın ulkenın cumhurbaskanına urgan gosterıp tam senlık senı bununla asacagız dıyeceksın sonra da tutuklanınca ozgurluk zırvalayacaksın.yok oyle bır dunya bunun adı ozgurluk falan degıl serefsızlıktır!!!!

resmı olarak ızın verılen partının haklarının korunması konusuna HDP yı dahıl etmıyorum.onlar gıbı vatan haınlerını sımdı oldugu gıbı ıcerı alıp surundurme hakkımızı kımse alamaz elımızden.benım verdıgım vergılerle maasını alıpta bu ülkede vatan haınlıgı yapamazlar.

Parti olayı basit:

1- Kanun çıkarttı isen ve bu kanuna göre partinin kurulmasına izin verdiysen engel olmayacaksın. Kanuna uymamış olursun. bu yüzden parti ile değil liderlerini bir takım kurallara bağlamalısın. Bunun için de kanunu uyarlayacaksın yada yeniden yapacaksın ve kanunu uygulayacaksın.

2- Aynı kanun yürürlükte iken ve hiç bir yerinde değişim yapılmadığı halde dün hiç bir işlem yapmadığın bir duruma bugün kanunsuz der ve yargılamaya kalkarsak olmaz. Çünkü kanunda bir kelime bile değişiklik olmamış. Bunu yaparsan adalet yara alır. Ya kanunu değiştireceksin ve parti kurmasını engelleyeceksin ya da parti kurmasına izin verdi isen - ki bence verme neden veriyorsun- uygulayacaksın.

Bu bu kadar basit. Dün öyle bugün böyle olmaz. Geçmişte aynı şeyleri AKP ve fazilet partisi ve HDP'nin diğer türevleri yaşadı. Çocuk oyuncağı değil bu. Bazı kelimelerin anlamlarını içinde bulunduğumuz günün anlayışa göre değiştirmek zorunda kalırsak olmaz. Eğer ki kanun günün anlayışını ifade etmiyorsa terör kanunu değiştirirsin.

Bu bu kadar basit.

Bu olay meclisten geçiyor. Her ağa babası, ilkokul mezunu ve para babası oraya girebiliyor. Bu devam ettiği müddetçe düzelmez bunlar. liyakat buradan başlıyor bozulmaya.

Bu olayları siz-biz diye yorumlamayın. Toplumumuzun en büyük yarası adalettir. iğneden ipliğe herkese lazım. Teröristine de lazım, polisine de, memuruna da işçisine de lazım.

Şu anki Türkiye ortamında Allah kimseyi adalete düşürmesin.
idam olsaydı İlker başbuğu ve diğer ergenekon sanıklarının çoğunu idam etmiştik.

idam isterken şu an elimizde olan adalet sistemini kimse düşünmüyor.

Bugün ona yarın bize. Adalet hepimize lazım. HUKUK DEVLETİ çığlıkları bu yüzden atılıyor.

Düzenleyen redo - 17-Nisan-2017 Saat 19:31
Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
nily152 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Gönderilenler: 1295
Takim:

Bur:
Ko Burcu
  Alıntı nily152 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2017 Saat 17:40

peki hayır çıkmış olsa idi bu dedikleriniz çözülmüş mü olacaktı? Big%20smile

Düzenleyen redo - 17-Nisan-2017 Saat 19:09

Elbet Bir Gün Sana Da Sıra Gelecek...

Yukarı Dön
nily152 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Takim:

Bur:
Ko Burcu
  Alıntı nily152 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2017 Saat 17:47
benim anladığım hayır diyen insanların yeni anayasadan çok tayyip erdoğanın başkan olmasını istemeyenler hayır dedi (hiç değilse büyük çoğunluğu). bundan önce de tayyip erdoğan cumhurbaşkanı olamaz olursa ülke bölünür B.O.P a yardım etmiş oluruz vs vs dendi ama bölünmedi... peki yeni seçimde tayyip erdoğanın başkan olacağını nerden çıkardınız. oyu veren yine millet değil mi? onu buralara halk getirdiğine göre halk yine alaşağı edebilir. seçim günü bi paylaşım yaptınız. hdp evet diyor son günü evet kararı aldı yok bilmem ne öcelan evet çağrısı yaptı eyalet sistemş geliyor falan filan. ama görünüyor ki hdp nin oy aldığı yerde evet oranı yerlerde.. Big%20smile

Yukarı Dön
SOLak Açılır Kutu Gör
Tank
Tank

Gönderilenler: 443
  Alıntı SOLak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2017 Saat 17:54
Orjinalini yazan: nily152

Gerginliği bırakın arkadaşlar.
Burada hain falan yok. O kelimeleri atın artık.

Halkın %51'inin şaibeli şekilde evet dediği, 49'unun da hayır dediği, %2 sinin de ya hiç anlamadığı, ilgilenmediği, ya da protesto ettiği bir anayasamız var.

Yani YSK resmi olarak açıklamasa da durum bu civarlarda. Bu seçimin kazananı yok. Demokrasi kazandı. Halk sadece istenen koltuğu verdi. 10 gün sonra YSK net sonuçları açıklayacak.

Ben vaad edilenleri izlemenizi istiyorum. Özellikle EVET cephesi şunları iyi izlesin

1. Hollanda'da bir bakanımıza yapılan muamele sonrası inen itibarımız geri alacak mıyız, köpeklere ısırtılan vatandaşımızın öcünü alacak mıyız. Bunu iyi izleyin.

2. Avrupa'ya nazi kalıntısı, şerefsizler, siz kimsiniz, AB istemiyoruz, sizin AB'niz yerin dibine batsın vb bir sürü laflar ettik. Devlet kanalı ile yaptık bunu. Peki
    AB süreci kapanacak mı?
    AB'deki tüm ülkelerle ilişkimiz kesilecek mi?

3. Avrupa ülkeleri ile ithalat ve ihracat duracak mı? NAsıl Öç alacağız.

4. Canhıraş bir şekilde sırf bu durumlar yüzünden EVET denmesi gerektiğini savunan kesim bu söylemlerin takipçisi olacak mı? iktidara "hani bizim öcümüzü alacaktın, biz bu yüzden EVET demiştik" diyecek mi? yoksa umurlarında olmayacak mı?

5. Eğer umurlarında olmayacaksa eleştirdikleri hayır cephesinden daha alta düşerler. Ülke onurumuzun geri alınması için EVET cephesi bu süreci takip edecek mi?

6. Açıklanmayan darbe komisyonu raporu açıklanacak mı? Evet diyenler bu raporu soracak mı?

7. Suriyeli mültecilere vatandaşlık verip toplu olarak aynı bölgelere yerleştirmeye devam edecek miyiz? 2019 seçimlerinde oy kullanmasını sağlayacak mıyız.
    Yoksa medeni bir şekilde vatandaşımıza yapılan bu dolandırıcılığın önüne geçip mesela 5 yıl oy kullanamaz gibi bir kural getirecek miyiz.
    Ya da 70 küsür şehitten sonra temizlendiği ile övündüğümüz suriye bölgelerine gitmelerini mi öğütleyeceğiz? Hangisi?

8. Sınavsız üniversite, maaş, eğitim, ev ve kira yardımını fazla tutup kendi vatandaşımızı rencide edecek miyiz? üstelik ekonomik kriz içerisinde iken.

9. Katar emirine neler veriyoruz. Karadenizde katar emiri ne yapacaktır? Evet diyenler bunları takip edecek mi?
Bakın bunlar bizim, yani ülke olarak hepimizin sorunu. Hepimiz bunları takip etmeliyiz.
Ben sen yokuz, biz varız. Her vatandaş bu soruları sormalı.

NOt: Suriyelilere karşı olduğum anlamı çıkartılmasın. O insanlara dünyanın hiç bir ülkesinin yapmadığı şeyi yapıp kucak açtık. Ama devletin tüm imkanları emirlerine verir gibi veremeyiz. bu yanlıştır. Çalışma hakkı verilsin. iş bulup çalışsınlar. Ama maaş bağlamak, doğrudan vatandaşlık vermek düpedüz kendi vatandaşına haksızlıktır. bugün dünyanın hangi ülkesine gitseniz sizi vatandaş olarak kabul etmek için size 50 tane soru soruyor. Türkçe konuşmasını bile bilmeyen insanlara doğrudan kimlik verilip 40 yıllık vatandaşımız ile aynı kefeye koymak bu millete yapılan haksızlıktır. Oy hakkı vermek ise düpedüz dolandırıcılıktır.

Çözülür Veya Çözülmez Bilinemez Ama Ülkenin Şuanki Durumuna Baktığımızda Zaten Yeterince Karışık Bir de Referandum,Sistem Değişikliği Ülkeyi Daha da Zora Sokacağına İnanıyorum. Hani derler ya İki İş Bi arada Yapılmaz Diye. Ülkeyi Önce güvenli Bir hale,Savaşın Olmadığı Bir hale Getirip Ondan Sonra -Bakın Vatandaşlarım Biz Bu Sistemle Bazı Şeyleri Yapamıyoruz. Bu Sistem Bizi Engelliyor Gerekçeler de ...... Maddeler.

Halka Böyle Açıklama Yapmadılar. Varsa Yoksa Kılıçdaroğlu. Sistemi Anlatsalarya Azıcık O Devletin İmkanlarıyla Yaptıkları Mitinglerde.

Neyse Olmuşa Çare Yok maksimum 10 sene veriyorum. Gerçeklerin Gün Yüzüne Çıkması İçin.

Düzenleyen SOLak - 17-Nisan-2017 Saat 17:54
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2017 Saat 19:16

Hayır çıkması durumunda bir süre sonra daha iyi bir anaysa yapılabilecek ve en önemli şey olan ADALET sistemi siyasallıktan kurtulabilirdi.

Bu vakitten sonra uzun yıllar artık anayasadaki bu maddeler değişmez. HSK önümüzdeki 1 ay içerisinde düzenlenecek, dizayn edilecek.

Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2017 Saat 19:29

benim anladığım hayır diyen insanların yeni anayasadan çok tayyip erdoğanın başkan olmasını istemeyenler hayır dedi (hiç değilse büyük çoğunluğu). bundan önce de tayyip erdoğan cumhurbaşkanı olamaz olursa ülke bölünür B.O.P a yardım etmiş oluruz vs vs dendi ama bölünmedi... peki yeni seçimde tayyip erdoğanın başkan olacağını nerden çıkardınız. oyu veren yine millet değil mi? onu buralara halk getirdiğine göre halk yine alaşağı edebilir. seçim günü bi paylaşım yaptınız. hdp evet diyor son günü evet kararı aldı yok bilmem ne öcelan evet çağrısı yaptı eyalet sistemş geliyor falan filan. ama görünüyor ki hdp nin oy aldığı yerde evet oranı yerlerde.. Big%20smile

Dediğinizi temsil eden bir kesim vardı evet. Sırf Tayyip Erdoğan için hayır diyenler vardı.
Ama tam bunun tersi olan sırf Tayyip Erdoğan için evet diyen kesim ezici bir şekilde daha fazla idi. Böyle oy verenlerin sayısı hayır kısmında 10 ise evet tarafında bunun sayısı 100'dür.

Tersini iddia ediyorsanız meydanlarda anayasa konuşmak yerine başka şeyler konuşan taraf hep EVET tarafı idi. Hayır tarafı anaysa dedikçe evet tarafı meydanlarda alakasız şeyler konuştu.

Biz anayasa dedik, meydanlarda terörist konuşuldu.
biz anayasa dedikçe Hollanda diye, Avrupa diye bağırıldı. bu tüm dünyaya meydan okuma 1 ay ertelenemedi. Bu dar vaktin içinde haçlı savaşlarının öcü alınmak istendi.
Meydanlarda anasaya konuşmak yerine kılıçdaroğlu tartışıldı. günlerce, sabahtan akşama kadar bıkmadan usanmadan. şeytanından, terörisitine, fetöcüsüne, hainine, dinsiz imansızına, chennemliğine kadar denilmeyen kalmadı. Halbuki olay basitti. bu dar vakitte ANAYASA KONUŞULMALIYDI.
Anayasanın konuşulmasını engelleyen ve istemeyen taraf evet tarafı idi.

Bu soruyu ortaya soruyorsunuz diye cevapladım. Bana soruyorsanız benim yazdıklarımı hiç okumamışsınız demektir.

Osman Öcalan meselesi benim zerre umurumda değil. Ben evet diyen kesim "pkk hayır diyor" diye aylardır propaganda yapıyor diye ekledim. Karayılan şunu demiş, cemile efendi bunu demiş deyip ben anayasa oylamam. Ben önümdeki metne bakarım.

Anayasayı iyice irdeledim. ve önümdeki bu metne göre karar verdim. Kimin ne dediği umurumda değil. Bilerek ve emin olarak hayır dedim. Başka şartlarda başka bir zamanda önüme gelse yine hayır derim.

Bu tür sorular metni okumayan ve aklını ahmete/mehmete/osmana veya başka birisine göre çalıştıran ve bunu doğru sananlara söylemeniz gerek.

Düzenleyen redo - 17-Nisan-2017 Saat 19:40
Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
nily152 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Takim:

Bur:
Ko Burcu
  Alıntı nily152 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2017 Saat 19:35
bizim ülkemizde muhalefet sıkıntısı var. muhalefetin yaptığı şey sadece herşeye itiraz etmek. öneri yok sadece olmaz yapamaz edemez siyaseti yapılıyor. hayır çıksa idi bence uzun yıllar anayasada hiçbir düzenleme yapılmazdı. önce düzgün proje üretebilen iş yapan bir muhalefet olması lazım. Atatürk dışında chp nin türkiye için yapmış olduğu elle tutulur hiçbir icraatı yok. daha doğrusu sol görüşün. tabi sağcı solcu tartışması için söylemyorum ama durum bu. sol kesmin yaptığı tek şey islam a düşman olmak müslümanım diyen kişilere eziyet etmek(büyük çoğunluğun müslümanım dediği ülkede.. ). gerçi atatürk zamanında da da sırf sarığını çıkarmadı şapka kanununa riayet etmedi diye asılanlar da olmadı değil. dini inanışı olmayabilir bir insanın kimse bişey demez ama dinini yaşamak isteyeni devlet kurumundan engellemek, sırf annesinin ya da karısının başı kapalı diye ordudan ya da devlet kurumundan ihraç etmek veya başı örtülü diye eğitim hakkını engellemek özgürlük değildir. ki özgürlük dedikleri anlayış bu ise şahsen o özgürlüğe karşıyım. akp savunucusu değilim olmazsa olmaz değil. alternatifi bugün olmazsa yarın mutlaka çıkar ve çıkarsa da oraya oy veririm şu bir gerçek.

örneğin ben bir katsayı maduruyum. hedefim elektrik elektronik mühendisi ya da bilgisayar mühendisi olmak idi. Ben anadolu teknik lisesi bilgisayar donanım bölümünü seçtim (sonradan yazılıma dönüştü yazılım olarak mezun oldum). ben 2. sınıfa geçtiğimde sırf imam hatipler imamdan başka bişey olamasın diye katsayı saçmalığı getirdiler ve bilgisayar mühendisliğinin benim bölümüm olmadığını söylediler. o zamanlar da başbakan bülent ecevit idi. (chp zihniyeti yani). şimdi bana bu zihniyetteki adamlar adaletten insan haklarından bahsetmesin gerçekten çok komik görünüyorlar.. önce adalet ne insan hakkı ne onu tartışmaya açmak gerek...

Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2017 Saat 20:18
Öncelikle son cümlenin hedefi ben isem zihniyet kelimesini de diğer söylediklerinizi de geri almalısınız. Bu oyunda yıllardır bulunduğunuzu ve benim yazılarımdan beni biraz tanımış olmanız gerektiğini düşünüyorum.

Yıllardır üst paragrafta söylediklerinizi haykırıyoruz. Askerliğimizde annelerimizin başörtüsü sebebiyle yemin törenine gelememesini konuştuk biz. Yıllarca cumhuriyet kurtarma, şeriat tehlikesi sebebiyle ülke kurtarma sebebiyle silahını alan asker ülkenin tepesine inmeye çalıştı. 10 yılda bir askeri darbe, muhtıra yedik. Ayar yer gibi. Erbakan seçilmiş bir başbakan olarak hükumetini bırakmak zorunda kaldı. Asker gelip gelip eğitimi değiştirdi. Kanunları değiştirdi, baskı yaptı.

Bütün bunları kabul ediyorum.
Ama çözüme katılmıyorum.
Şu an bunlar yok. Ve artık gelmez. Yani bu anayasa sebebiyle değil artık millet bunları istemiyor.
ve cuntalar darbe yaptıktan sonra da dini bitirmek uğruna bir şey yapmadılar. Hep oynadılar. ilginçtir ki en fazla imam hatip okulu kenan evrenin darbe döneminde açılıyor.

2017 yılında halen başörtüsü konuşmamalıyız.
Başörtüsünü önümüze getiren her zihniyet bize onun üzerinden zarar vermiştir. Artık solcusu, sağcısı herkes ama herkes bu konuda mutabık olmalı. Bunun en kısa yolu budur. Bu olaylar siyasetin dışındadır.

Garantiye alınması gereken;
- TSK bu işlere karışamaz, (Karışan görevinden alınır)
- Siyasetçiler ve iktidar bu işlere karışamaz, bu konuda özgürlük verir. vermeyen anayasayı çiğnemiş olur.

gibi 2 maddelik kanun.
benim bu anaysada tek olumlu bulduğum şey askeri mahkemelerin kaldırılması. Askeri yargının AYM'ye verdiği 2 üye iptal edildi.

CHP bu konuda hep yanıldı. İnsanlara zorla Atatürk sevdirilmez. Zorlayarak olmaz bu iş. insanlar zorla başörtüsünden vazgeçmez. (köylerde çevre baskısı olmasa saçını açacak olan milyonlar var olmasına rağmen)
Bunlar kişisel özgürlükler işte.

ama bi bakalım kendimize;

1. yolsuzluğun en fazla olduğu ülkeyiz
  2. çocuk istismarı ve kadın tecavüzü konusunda çığır açtık
  3. hırsızlık ona keza
  4. Ortalık dolandırıcı kaynıyor
  5. pazarlarda güzel domatesler önde ama 2 kilo ver diyorsun arkadan çürükleri doluruyor
  6. ölçü tartı hak hukuk gözetmek yok
  7. Baskaşının karısına kızına bakıp bakıp kendi mahallesinde ahlak bekçiliği yapan milyonlar var
  8. insanları en çok kandıranlar namazında niyazında olanlar. (burdan namaz kılanlar dolandırıcıdır çıkmasın. Bizim duygularımızı istismar edenlerden bahsediyorum. Bazı insanlar da biliyorum ki namaz kıldığını özel olarak takip etmedikten sonra anlayamazsın)
  9. müslümanım diyen insana bir şey demiyoruz ama mesela müslüman olmayan biri aynı günahı işlediğinde onu suçlu ilan etmemize rağmen müslümanı koruyoruz.
    Yani müslüman olana günah işleme özgürlüğü veriyoruz ama ötekilere vermiyoruz.
  10. bir insana bir kaç cümlesi ile bir davranışı ile hemen kılıf giydiriyoruz. ilk yaptığımzı şey dindar-dinsiz.
  11. Müslüman olmayanı korumuyoruz. Ama dinimiz bunu emretmiyor. Tam tersini emrediyor
  12. Alkol içmek, gece hayatına gitmek delikanlı adamın hakkı ama bir müslüman kadının saçı göründü diye onu dinsiz imansız ilan ediyoruz. eve kilitliyor dövüyoruz, hatta öldürüyoruz.
  13. Başka kadınlarla birlikte olmak özgürlüğü erkekte var, ama kızkardeşimiz nişanlısı ile birlikte çay içmeye bile gidemez.
  14. Müslümanım diyen birine müslüman değilsin demek haram olduğu halde biz resmen bunu adet haline getirmişiz.
  15. Bir yahudi kuran-ı kerimi bizden daha iyi biliyor. Kuranı okumuyoruz. Başörtüsüne gelinceye kadar çok şey var öğrenmemiz gereken.
  16. Avrupayı Amerikayı eleştiriyoruz ama hangi konuda olursa olsun müslüman olmamalarına rağmen kendi vatandaşlarına adiller. Oralarda yaşayan insanlara sorun. İnsana verilen değer kesinlikle bizden fazla. (almanya'yı örnek verebilirim)

Bunların sayısı o kadar çok ki.

Bunu şunun için diyorum. Biz kendimiz kaşınıyoruz. O yüzden burnumuz pislikten çıkmıyor.
Dindarlıkla ahlak olayını bir tutarsanız hayatınızda vakit kaybedersiniz. Bence bunlar hakkında okuyun arkadaşlar bol bol. Bizim önce insan olmamız gerekli. Gerisi kesinlikle gelecektir.

(Bu son paragrafta olması gerekenleri siyasiler hızlandırır ya da yavaşlatır ben buna inanıyorum)

Düzenleyen redo - 17-Nisan-2017 Saat 20:53
Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
blood29 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Gönderilenler: 2317
Takim:

Bur:
Yenge Burcu
  Alıntı blood29 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2017 Saat 20:54
redo senı bu kadar ne kızdırdı acaba merak ettım.sankı yıllardır bu konunun acılmasını beklesmıssın gıbı halın var.10 yıldır senı ılk defa bu kadar bı konu hakkında acılım yaptıgını gordum.ama dedıklerının neredyse tamamı dogru Cry ülkem ve kendım adıma uzuluyorum.
Yukarı Dön
nily152 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Takim:

Bur:
Ko Burcu
  Alıntı nily152 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2017 Saat 00:31
sözlerim şahsına değil redo dostum. yıllardır aynı ortamdayız (2007 aralık ayından bu yana) az çok tanır düşüncelerini bilirim. seninle alakası yok bunun. ben genel anlamda diyorum. istisnalar olabilir elbet ama o da az bence.

bu ülkede çok sıkıntılar var o aşikar ama ülkemiz şekilcilik ile milletin sakalı saçı örtüsüyle uğraşmaktan çok ilerleme kaydedemedi. Tayyip erdoğanı severler ya da sevmezler çok önemli değil ama yanışları da yok değil ama ülkenin başına geçtikten sonra yapılanları ve ülkenin gelişme evresini görmezden gelmek haksızlık olur. artık devlet başkanlarımızı bahçıvanlar karşılamıyor. Namaz kılar gibi elimiz göbeğimize bağlı karşılarına çıkmıyoruz. kendi askeri malzemeleri üretebiliyoruz silahlarımızı üretebiliyoruz. hastanelrede kuyrukta eczanelerde kuyrukta beklemiyoruz. hastanede rehin kalmıyoruz. şu an eskisinden daha özgür bir ülkeyiz bence. millet sosyal medya üzerinden rahatça cumhurbaşkanına küfredebiliyor.. diktatör falan filan diyorlar arkadaşlar diktatör görmemişler. git kuzey koraye de başkanlarına laf söyle bakalım ne olacak.. ertesi gün idam ederler..

şeriat konusuna gelirsek. şeriat demek Allah'ın koyduğu kurallarlar yani kur'an kuralları demek. şeriat in içeriği hakkında bir bilginiz var mı bilmiyorum ama gerçek anlamda şeriat uygulayabilsen güzel bir sistem ama peygamber zamanından sonra pek uygulayan olmamış ki türkiyede ferişrtahı gelse uygulayamaz zaten o ortam yok. o yüzden şeriat gelecek masalına itibar etmiyor kimse..
(şeriatte hırsız olanın kolunu kesiyorlarmış. hırsız olan için iyi bişey değil tabi Smile neyse kimsenin şeriat in içeriği ve kuralları hakkında bilgisi olmadığı için o kunuya girmeyecem. )

Bu ülkede "Başını örteceksen arabistana git" , türbanlı meclise girdiği için "şuna haddini bildirin" diyen başbakanlar oldu. milletin başı ile sakalı ile uğraşmakla biz bir yere varamayız. bu arıya çiçeğe konmayacaksın demek gibi bişey..

Düzenleyen nily152 - 18-Nisan-2017 Saat 00:31

Yukarı Dön
blood29 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Gönderilenler: 2317
Takim:

Bur:
Yenge Burcu
  Alıntı blood29 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2017 Saat 15:42
nyse referandum tartısmalarımız bıttgıne gore bu enerjıyı oyuna harcayıp bır an once yenı oyunu acalım.en kotu ıhtımal testı yenıden baslatalım degıl mı redo ?LOLLOLLOL
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 91011

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN DIŞI > Türkiye OYUN ANA SAYFASI
En Son Mesaj Yazlan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Grntlemek in Tklayn Metroseksüel Olmak İstiyorum :))Geyik BölümüSOLakDün-03:2717326
Konuyu Grntlemek in Tklayn DENGESİZLERGeyik Bölümükırmızıtayfun08-Aralık-2018-17:0123054
Konuyu Grntlemek in Tklayn Meslek Anılarımızı PaylaşalımGeyik Bölümükırmızıtayfun08-Aralık-2018-17:0124612
Konuyu Grntlemek in Tklayn KA Oyuncuları Kampa GiderseGeyik Bölümükırmızıtayfun08-Aralık-2018-16:5962880
Konuyu Grntlemek in Tklayn Beyini Zorlayan-Aksiyon dolu filmlerPaylaşım Mekanıcanergkts03-Aralık-2018-12:384532
Konuyu Grntlemek in Tklayn Ülke'de En Çok Güvenilen Kişiler.Paylaşım Mekanıcanergkts03-Aralık-2018-12:363320
Konuyu Grntlemek in Tklayn Osmanlı Tokadı Hakkında İlginç BilgilerPaylaşım Mekanıcanergkts03-Aralık-2018-12:353624
Konuyu Grntlemek in Tklayn En Komik Murphy KanunlarıPaylaşım Mekanıcanergkts03-Aralık-2018-12:344001
Konuyu Grntlemek in Tklayn Şu an ne dinliyorsunuz?Paylaşım Mekanıcanergkts03-Aralık-2018-12:3286924
Konuyu Grntlemek in Tklayn KARTALIMHoşgeldin - Hoşbulduknily15201-Aralık-2018-22:25100
Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.51 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz