Kirmizi Alarm - web tabanli online savaş oyunu Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN DIŞI > Türkiye
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hızlı Giriş
KA Genel Kurallar

2017 Anayasa Referandumu?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 11>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
scorpıon42 Açılır Kutu Gör
Mini Bot
Mini Bot

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 87
  Alıntı scorpıon42 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2017 Saat 23:56
Ne senaryolarla cumhurbaşkanı seçildi ne anlaşmalar arkasında birilerini o koltuğa oturttular, bir gecede ne hale getirildi bu ülkede vs.vs.var olsun bide halkın içinden gelsin belki böylesi daha hayırlıdır...
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2989
  Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2017 Saat 00:30
Halkın içinden gelmesin diye hiç bir kimsenin bir görüşü olduğunu sanmıyorum. Bu kanun Cumhurbaşkanının nasıl seçileceğini belirlemiyor.

Hatırlarsanız seçme sorununu daha önceden bir referandum ile çözmüştük zaten.

Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2017 Saat 00:39
1980 anayasası da halk tarafından onaylandı. ve %92-93 gibi bir rakam ile evet dedi bu halk.
Âdet midir nedir bilmiyorum ama anayasalar darbeler sonrasında yapılıyor.
varsın halkın içinden diyorsunuz da, fetullah gülen de halk içinden geldi. iskender evrenesoğlu bu ülkeye gökten zembil ile inmedi. Yarın o CB koltuğuna oturacak kişinin halkın içinden mi geldiğini dışından mı geldiğini anlayıncaya kadar çoktan oturmuş olursa neler olabilir onu düşünmek gerekir.

Çünkü bu memlekette adamcılık var ve bitmez. Sonu "cılık" olan o kadar çok şeyimiz var ki. Bize halkın içinden gelen bir sürü aday sunacaklardır.

Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
SOLak Açılır Kutu Gör
Tank
Tank

Gönderilenler: 448
  Alıntı SOLak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2017 Saat 01:11
milletin işini kolaylastiracak madde yok kendileri icin duzenliyorlar hala anlamiyorlar ben artik uzun yazilar yazmaktan biktim aha boyle cahil cahil yazilar yazcam bundan sonra

Sayin Yonetici Yazdiklariniza Cevap Verebilecek Olan cikmaz herhalde guzel yazmissiniz tebrik ederim sizi
Yukarı Dön
kırmızıdrnn Açılır Kutu Gör
Mini Bot
Mini Bot
Simge

Gönderilenler: 28
Bur:
ikizler Burcu
  Alıntı kırmızıdrnn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2017 Saat 14:49
Sorun çözüldü mü?
Yukarı Dön
layna Açılır Kutu Gör
Teyyare
Teyyare
Simge

Gönderilenler: 156
  Alıntı layna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2017 Saat 17:18
Orjinalini yazan: SOLak

Orjinalini yazan: layna

ülkenin yarıdan fazlasını pkklı ilan etmedikleri kaldı. gidin lan bu ülkeden.

Onlar tarafsız insanlar Bizler kötü ve Aşşalık insanlarız

Hoşgeldin bu arada ne zamandır yoksun nerelerdeydin
aşağılıksın çünkü abdestsizsin cami bilmessin
Kartallar yüksek uçarsa
Atmacalar sana atlasın....
Yukarı Dön
layna Açılır Kutu Gör
Teyyare
Teyyare
Simge

Alıntı layna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2017 Saat 17:23
Orjinalini yazan: redo

1980 anayasası da halk tarafından onaylandı. ve %92-93 gibi bir rakam ile evet dedi bu halk.
Âdet midir nedir bilmiyorum ama anayasalar darbeler sonrasında yapılıyor.
varsın halkın içinden diyorsunuz da, fetullah gülen de halk içinden geldi. iskender evrenesoğlu bu ülkeye gökten zembil ile inmedi. Yarın o CB koltuğuna oturacak kişinin halkın içinden mi geldiğini dışından mı geldiğini anlayıncaya kadar çoktan oturmuş olursa neler olabilir onu düşünmek gerekir.

Çünkü bu memlekette adamcılık var ve bitmez. Sonu "cılık" olan o kadar çok şeyimiz var ki. Bize halkın içinden gelen bir sürü aday sunacaklardır.

mecliste düzgünce ve usluca oturacak
cep telefonu kullanabilen
oylamalarda evet oyu vermesini becerebilen
ay başında maaş almaya gitmesini bilen

halk içinden 600 kişi gerekli. nereden bulunacak bu adamlar
adam demişim pardon
bide meclis dışından gelecek çocuklar var askerliğini mecliste yapıp teskereyle bırlıkte emekli olcaklar

Kartallar yüksek uçarsa
Yukarı Dön
layna Açılır Kutu Gör
Teyyare
Teyyare
Simge

Alıntı layna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2017 Saat 17:25
Orjinalini yazan: Yusufcuk52

Bu kadar Faik hesaba la iyi çalışmışsın aşagılık

referandumdan sonra yazı dilinin değiştitmek gerektiğinin ispatı olmalısın
Kartallar yüksek uçarsa
Yukarı Dön
dark.. Açılır Kutu Gör
Teyyare
Teyyare
Simge

Gönderilenler: 105
  Alıntı dark.. Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2017 Saat 17:47
bazı kesimlere korkunun gölgesi bazı kesimlerede hayal ürünleri satışı başladı

Düzenleyen dark.. - 17-Şubat-2017 Saat 18:19
NALET OLSUN İÇİMDEKİ HAYVAN SEVGİSİNE
Yukarı Dön
SOLak Açılır Kutu Gör
Tank
Tank

Alıntı SOLak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2017 Saat 18:39
Terorist kokmuş yine buralar hosgeldin layna
Yukarı Dön
opptumus Açılır Kutu Gör
Mini Bot
Mini Bot

Gönderilenler: 51
  Alıntı opptumus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2017 Saat 18:51
Arkadaslar ben bir seyi merak ediyorum anayasa degistiriliyor ama nelerin degistirildigi kimse tam bilmiyor bunu öncesi ve sonrasi olarak halka neden dagitmiyolar bu yasalari cok merak ediyorum su an mesela neyin degiscegini tam bilmiyorum hava dolasan bir suru laf var neye evet neye hayir diyecegimi bilemiyorum bu degisiklerin halka ibraz edilmesi gerek miyormu eger edildiyse ve benim haberim yoksa herkezden özur dilerim
Yukarı Dön
SOLak Açılır Kutu Gör
Tank
Tank

Alıntı SOLak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2017 Saat 21:19
Devlet tarafından daha kamuoyuna net bir şekilde açıklanan bir şey yok diye biliyorum bende. Aşağı yukarı maddeler bahsettiğimiz şeyler.

Emin ol kimse neye hayır evet diyeceğini bilmeden gidip Evet e veya hayır a basacak oyunu.

Düzenleyen SOLak - 17-Şubat-2017 Saat 21:20
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2017 Saat 22:14

1) Burada karşılaştırmalı hali var (Yeni ve eski arasında neler değişti ise renkli yazılar içinde gösteriliyor)

http://anayasadegisikligi.barobirlik.org.tr/Anayasa_Degisikligi.aspx

2) Mevcut 1982 anayasası:

3) 2017 değişiklik yapan kanun (referandum kanunu):

Düzenleyen redo - 17-Şubat-2017 Saat 22:14
Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
SOLak Açılır Kutu Gör
Tank
Tank

Alıntı SOLak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2017 Saat 23:44
Madde 10 – Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

Bence Bunu Kaldırmaları Gerekli Yaw Yanlış Maddeleri Kaldırmaya Uğraşıyorlar.

Düzenleyen SOLak - 17-Şubat-2017 Saat 23:46
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 11>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN DIŞI > Türkiye OYUN ANA SAYFASI
En Son Mesaj Yazlan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Grntlemek in Tklayn KA V3 Test Savaş RaporlarıKAV3 Savaş RaporlarıKayibaBugün-21:451389079
Konuyu Grntlemek in Tklayn Arkadaşlar oyuna başlamak istiyorumHoşgeldin - HoşbuldukGadayif07-Nisan-2020-21:49329
Konuyu Grntlemek in Tklayn KAV3 ne oldu, Ne zaman Açılır?Yenilikler ve GüncellemelerGadayif07-Nisan-2020-18:0639687
Konuyu Grntlemek in Tklayn SaldirilarSaldırılarApdullah26-Mart-2020-16:35789
Konuyu Grntlemek in Tklayn Şu an ne dinliyorsunuz?Paylaşım MekanıKartal18-Şubat-2020-11:41137775
Konuyu Grntlemek in Tklayn Hayki – Yürü Şarkı SözleriGeyik Bölümüdarqhelen31-Aralık-2019-19:375081
Konuyu Grntlemek in Tklayn Star Wars ~ Yıldız SavaşlarıSinema Tv DiziSELIM13-Aralık-2019-02:172801
Konuyu Grntlemek in Tklayn yeni başlayan için uygun değilGörüş ve Önerilernily15203-Aralık-2019-11:573599
Konuyu Grntlemek in Tklayn Kurban bayramiPaylaşım Mekanıvahset5512-Ağustos-2019-01:549172
Konuyu Grntlemek in Tklayn Mecliste 18'lik vekiller nasıl olur?Geyik BölümüBAY2717-Temmuz-2019-11:1038872
Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.51 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz