Kirmizi Alarm - web tabanli online savaş oyunu Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN > Yenilikler ve Güncellemeler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hızlı Giriş
KA Genel Kurallar

KAV3 ne oldu, Ne zaman Açılır?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2989
  Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KAV3 ne oldu, Ne zaman Açılır?
    Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 07:03
Merhaba arkadaşlar.
Devamlı sorduğunuz soru bu. Biraz açıklık getireyim dedim.

Big-bang teorisinden girip günümüze gelmeyeceğim ama biraz değineceğim.

Bu oyun ekonomik açıdan kapatılma vaktini çoktan geçti ama kapatmayacağım.
Gücümün yettiği kadar bu siteyi - ilk açtığım vakitte söylediğim gibi tek kişi kalana kadar- devam ettireceğim. Şu ana kadar açık kalması bunun ispatıdır.

Ben bu oyunda maddi olarak bir şey kazanamadım. Hatta külliyyen zarar. Bir ara gerçekten iyi idi. ve olacaktı, Büyük ümitler vaad ediyordu. Ama sonrasında hayatımızda olumsuz giden bazı şeyler sebebiyle devam ettiremedik maalesef.

Bu oyunda ekonomik açıdan bir şey elde edemedim. Hatta hezimet demek gerçekten yanlış olmaz. Gün oldu ben ev harcamamdan kesip buraya harcadım ve halen harcıyorum. Bu konuda karşılıksız olarak kimseden de bir beklentim yok.

Ama ben bu oyunda çok şey öğrendim. Çok şey kazandım. İnsanları yönetmeyi, adalet dağıtmanın zorluğunu, insanlara bir şey anlatabilmeyi, insanların vereceği tepkiyi, nabzı tutabilmeyi. Sağolsun burada bulunan (bulunup giden) insanlar da iyi insanlardı.
Bana en gıcık olan insanların bile beni savunduğunu gördüm.

Ama somut şeyler önemli.
Ben mühendisim. Hesaba ve matematiğe inanırım. 2x2=4'e bakarım. Herkes de buna bakarsa sıkıntı olmaz. (ama hiç bir şey değişmez değildir her şey değişir. bazen 2x2 = 3,9999999999 olur. Ya da o an için yalandan da olsa 4,1 olması gerekiyordur. ama genede 4'e en yakın sayıdır.)

Neyse big-bang teorisinden doğrudan şu anki somut konumuza geçelim.

Şu an mevcut versiyonumuzda (v3) hangi kurallar geçerli, hangi fonksiyonlar var onu bile unutmuş durumdayım. Forumda ve oyunda sık sık görünmesem de sık sık girip bakıyorum. Neler yazdığınızı okuyorum. Merak etmeyin buradayım ve takipteyim. (ölmedim)

Burası benim ikinci evim. Burada çok şey kazandım. Ve sözümü tuttum. Bu oyun için çok büyük umutlarım vardı, gerekten çok çabaladım. Ben bu oyuna hem zaman hem para ve hem de gayret olarak çok şeyimi verdim. Dediğimiz gibi olmadı. ama olacak, vazgeçmedim, geçmeyeceğim. Burayı kapatmayacağım. Gücüm yettiğince burası açık kalacak.

Şu aşamada oyunun test döneminden çıkıp ne zaman açılacağını söyleyemiyorum.
Ama önümüzdeki süreçte daha fazla ilgilenip eksikleri giderip kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Bana yardım ederseniz sevinirim.
Hem motivasyona hem bilgiye hem de yönerge ve öngörülerinize ihtiyacım var.

Düzenleyen redo - 12-Şubat-2017 Saat 08:52
Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
blood29 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Gönderilenler: 2317
Takim:

Bur:
Yenge Burcu
  Alıntı blood29 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 12:53
redo merhaba.lafı hıc uzatmaya gerek yok.aç KA00 ı oynayalım ınsanların en kolay anladıgı karmasık olmayan tek server oydu bana gore.sen bu oyunu neden yaptın para kazanmak ıcın.00 zamanında da cok ıyı paralar kazandın ama oyuna zman ayıramadıgın ıcın sureklılıgı olmadı.ne enerjı sorunu var ne arge sıkıntısı.oyuncular su gıbı kredı alıyordu.oyuncunun bırıne donus atıyorsun adam bırımlerını kurtarmak ıcın 4000 kredıyı feda edıyor.bu da demek oluyorkı oyun sana calısıyor maddı anlamda.dıger turlu plus olucan moda gırecen onların zamanları sınırlı oldugu ıcın harcanan kredılerde sınırlı olucak.her yıl oyunu resetlersın yenıden baslar.kımse oyundan kopmamıs olur.daha yazılacak cok sey var dıger oyuncu arkadaslar da defalarca yazdı.hıc bu kadar uzatmaya gerek yok.biz bu oyunu kezban kazım savaslarıyla sevdık kasa arge savaslarıyla degıl.ana ekrana koy bı gerı gerı sayım sayacı.3 gun sonra yenı server acılıyor dıye.bak nasıl toplanıyor KA tayfası.bu sekıldekı bır oyun tamamıyla amacının dısında ve zaman kaybı
Yukarı Dön
eskilerdende_eski Açılır Kutu Gör
asker
asker

Gönderilenler: 5
  Alıntı eskilerdende_eski Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 13:24
Redo hoşgeldin. Bende bu oyunu gençliğimden beri oynarım oyuna ilk başlayalı tam 9 yıl oldu. 3-4 yıldır oyun eskisi gibi değil ama belki düzelir diye 2 haftada bir giriyorum. Emin ol sen oyunu KA00 a döndürürsen burada 50 den fazla sağlam oyuncu olur. Buradaki en eskileri tanıyorum bir sayaç koysan 00 başlıyor diye millet onun başlamasını bekleyecektir. Oyun eskiye dönünce yatırdığın masrafları yavaş yavaş karşılarsın hele bi millet kez kaz çoğaltsın dönüşlere nasıl da kredi harcıyacaklar. Yardım lazım olursa söyle her zaman yanındayız.
Yukarı Dön
nily152 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Gönderilenler: 1295
Takim:

Bur:
Ko Burcu
  Alıntı nily152 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 13:58
Orjinalini yazan: eskilerdende_eski

Redo hoşgeldin. Bende bu oyunu gençliğimden beri oynarım oyuna ilk başlayalı tam 9 yıl oldu. 3-4 yıldır oyun eskisi gibi değil ama belki düzelir diye 2 haftada bir giriyorum. Emin ol sen oyunu KA00 a döndürürsen burada 50 den fazla sağlam oyuncu olur. Buradaki en eskileri tanıyorum bir sayaç koysan 00 başlıyor diye millet onun başlamasını bekleyecektir. Oyun eskiye dönünce yatırdığın masrafları yavaş yavaş karşılarsın hele bi millet kez kaz çoğaltsın dönüşlere nasıl da kredi harcıyacaklar. Yardım lazım olursa söyle her zaman yanındayız.

kaz kez ve dönüşlerden kasıt dönüşü noslama diyorsan ka00 da yoktu diye hatırlıyorum. ka00 açıldı önceden tekrar ama onda da sıkıntılar vardı. mesela kaz kez üretim hızı ajan üretim hızından düşüktü o yüzden savaşmak sıkıntı oluyordu(kaz kez çalacak yeteince oyuncu olmadı). ayrıca 00 da mühlerin birebir ms2 kırması da sıkıntılı idi. 00 da düzenleme yapılırsa rağbet görebilir ama şahsen v3 illaki olası gerekiyorsa v2 (01,02 veya 03) ya da ka00 v3 ile aynı anda açılabilir. birden fazla server açılmış olması her zaman oyuncu için daha iyidir. hem parasal açıdan hem oyuncu açısından. yeterince oyuncu olmayınca sıkıcı oluyor oyun.

Elbet Bir Gün Sana Da Sıra Gelecek...

Yukarı Dön
AKSUVA Açılır Kutu Gör
asker
asker

Gönderilenler: 7
  Alıntı AKSUVA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 14:02
Herkese iyi oyunlar
bu oyun ile ilk tanışmam 2007 yıllarında tesadüfen oldu kezban ile kazım ın muhabbetine halen gülüyorum.10 yıl sonra bile halen heyecanı ve zevki veriyorsa demekki iyi bişeyler yapılmış dır.Burda eline emeğine yüreğine sağlık..

Yukarı Dön
enyalios34 Açılır Kutu Gör
Teyyare
Teyyare

Gönderilenler: 169
  Alıntı enyalios34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 14:33
Hayla 01 in açılmasını bekliyorum girip girip bakıyorum v3 den bir cacık olmucak bu belli elinizde 01 gibi versionun hatasız kodları varken niye degiştirmeye ugraşıyorsunuz 01 02 03 04 diye gitse 1 2 yılda bir yeni server açılsa veya 1 server öldügünde sıfırlansa her şey farklı olur siz 01 öldü diye başka bir oyun açarsanız millete karışık gelir ve başlamaz o tutmadı diye 00 açarsanız ha birde 00 tutmuştu ki siz onuda kapattınız yok üye kayıtı yok oyu yok buyu bir sistem yapıyorsanız kalıcı olun azıcık 3 ayda bir oyun kapayıp başka oyun açmanın geregi yok

01 02 03 ölüsü size kredi kazandırıyordu yalanmı ? bir çok oyuncu kredi çekiyordu dönüşleri nosluyordu gemileri nosluyordu görünmezlik plus o bu derken siz çok rahat para kazanıyordunuz 01 in açılma taraftırıyım

Düzenleyen enyalios34 - 12-Şubat-2017 Saat 14:38
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

Geldiğin yeri unutursan, gideceğin yolda kaybolursun.
Yukarı Dön
eskilerdende_eski Açılır Kutu Gör
asker
asker

Gönderilenler: 5
  Alıntı eskilerdende_eski Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2017 Saat 23:19
açılsın da 00 mı açılıyor 01 mi açılıyor hiç farketmez karma bişey de olabilir. ne zamandır oynamadığımızdan serverler arası farkı unuttuk ama güzel bişeyler olsun şu oyunu eskisine döndürelim. herkes tanıdığı oyun sever arkadaşlarına anlatsa oyunu 100-200 kişiye ulaşsak gerisi facebook'da orda burda reklamla çok iyi yerlere gelir benden demesi Redo.
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 00:21
Arkadaşlar ne istediğinizi siz de bilmiyorsunuz. KA00'da kredi bile yoktu. Sonradan eklemeler falan yaptık. yani şu an onu bile kurmak istesek elimizde bulunan şu son oyundan daha sıkıntılı olur.
Eskileri unutalım arkadaşlar. Çünkü eskinin ilk hali, sonraki hali gibi bir sürü değişiklikler oldu. Bazen hangisinden bahsettiğimizi karıştırıyoruz.
Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
blood29 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Gönderilenler: 2317
Takim:

Bur:
Yenge Burcu
  Alıntı blood29 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 00:23
bi oyun acılsında ne acılırsa acılsın LOLLOL
Yukarı Dön
redo Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı redo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 00:27
bu iyi evet
Anlaşılmak bir lükstür.
Ralph Waldo Emerson
Yukarı Dön
SOLak Açılır Kutu Gör
Tank
Tank

Gönderilenler: 443
  Alıntı SOLak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 00:28
Orjinalini yazan: redo

Arkadaşlar ne istediğinizi siz de bilmiyorsunuz. KA00'da kredi bile yoktu. Sonradan eklemeler falan yaptık. yani şu an onu bile kurmak istesek elimizde bulunan şu son oyundan daha sıkıntılı olur.
Eskileri unutalım arkadaşlar.  Çünkü eskinin ilk hali, sonraki hali gibi bir sürü değişiklikler oldu. Bazen hangisinden bahsettiğimizi karıştırıyoruz.

Dostum. Ka01,02 Bunlardan birisi veya hepsi sana nasil uygun gelirse oyle ama ya 01 yada 02

00 felan istemiyorum ben şahsen.
Yukarı Dön
FeARLeSS Açılır Kutu Gör
asker
asker
Simge

Gönderilenler: 4
  Alıntı FeARLeSS Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 10:46
Sayın redo;
İlk öncelikle çoklu hesapların teke dusurulmesı gerekiyor.Oyundaki milletin kaçmasının rolu multi hesapların çokluğu.Madem eski serverlara ayarında yapamam diyorsunuz o zaman bunu geliştirelim hatalaraını birlikte düzeltelim eksttra şeyleri hep birlikte koyalım nasılsa test aşamasında buraya ekleyip yada duzeltip yep yenı başlangıç ile başlayabiliriz.

İki server açalım ikiside farklı moduller olsun mesala birincisi bu ayarda ikincisinde daha basit anlaşılabilir olsun ve ödüllü sistem yapalım milletin daha çok aktif katılacağı haftanın bir gününü seçelim eskiden ara ara yapıyorduk sanırım ben öyle hatırlıyorum yada yapmadıysak bi deneyelim.Yani amaç daha çok katılımcı daha çok kredi alınması sağlanmalı ilk olarak bu serverdan kazanc eksiye değil artıya gitmeli herkez fikrini söylemeli iyi veya kötü.

Bu serverlardada mutlaka ıkı uc yonetıcı olmalı cunku oyuna bir yonetıcı bakmadıığı zaman o oyun cılkından cıkar anlaşmalı saldırılar haksız kazanclar oyunun tadı bozulur zaten bu şekilde olmasının sebebi aslında oyuna yeterince bakmadığınızdır.

Oyundaki problemleraz çok anladığım kadarıyla enerji ve üretim süreleri sorunu vardı eski serverda çok rahat ts15e kadar gidiyordu bir oyuncu sonrasında zorlaşıyordu bu şekilkde iyi ama benim eski oyunun sevmemdeki amaç gerçekten üretim sürelerinin ii ve ideal birşekilde ayarlanmıs olmasıdır.Şuanda en üst seviyede olan oyuncu sıfırlabnsa bıle 1 haftada yenıden eski halıne donebilir.

Dönüşlerde nos olayıda çok kredi kaybettirdi.ilk amaç kredinin çok harcanması ve oyuncuların buna yatırım yapması.Eğer biz bu oyunu oynamak istiyorsak herkez kendıne uyan fikirleri maddeler halinde paylaşıp tartışmalı.Bi konu açılmış yazan 3-4 kişi bu şekilde olunca ister istemez yöneticininde yeni server açası gelmez bende olsam bende açmam. Herkez fikirlerini bu serverdaki olan hataları yazsın redo bu test serverında duzeltip denemeye açarız herkez okeylşeşirsede oyunu sıfırlar tekrar başlatırız yeni bir düzen yeni bir mantaliteyle.

Bu yazdıklarım olacak seyler eskidende oldu eskiyede cok rahat donulebılır sadece bıraz vakıt ıstıyor burdakı en onemlı ıs aslında redonun eger yonetıcı bu oyunla gerçekten ilgilenir bi el atarsa bu oyun kalkar gıder ben bu oyunu 2-3 sene oynadım sonra iş nedenlerı nedenıyle bıraktım

.Eskiden gunumuze o kadar çok oyun geldi geçti bu oyun kadar kalitelisi bu oyun kadar online olanı yok size bu kadar açık söyleeyeyim.Oyuzden hep beraber bu siteyi el birliğiyle kaldıralım.

Ne maddi yardım lazımsada ben veriyorum.Gerekirse andoid ve appleda uygulama yapalım neyse maliyeti planı projesi arkasında dururum....

Düzenleyen FeARLeSS - 13-Şubat-2017 Saat 11:23
Yukarı Dön
nily152 Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Gönderilenler: 1295
Takim:

Bur:
Ko Burcu
  Alıntı nily152 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 11:44
Orjinalini yazan: redo

bu iyi evet

redo dostum. bu v3 kalsın zaten. sonuçta yeni oyun. onun yanında v2 den bir oyun açılması iyi olur. arkadaşların bazıları 00 oynamamış hiç belli. dönüşe nos falan diyor. 00 da bunlar yoktu ki LOL

işin özü. v3 teki düzeltilmesi gereken yerleri bir an önce düzeltmek gerek. özellikle üretim hızı ve bazı saldırılardaki hatalar.. ben yazmıştım size onları ama tekrar yazabilirim isterseniz. v2 den 02 açılabilir v3 düzeltilene kadar(oyuncuların tekrar toplanmasına neden olur). 00 da bişey yok. onu bi ara tekrar açmıştınız ve 1 sene sonra kaçtı millet. çünkü ordaki sorunlar v3 teki sorunlar kadar vardı. o yüzden arkadaşlar 00 diye diretmeyin bence 00 da bişey yok.. Smile

Elbet Bir Gün Sana Da Sıra Gelecek...

Yukarı Dön
dark.. Açılır Kutu Gör
Teyyare
Teyyare
Simge

Gönderilenler: 105
  Alıntı dark.. Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 17:20
Orjinalini yazan: FeARLeSS

Sayın redo;
İlk öncelikle çoklu hesapların teke dusurulmesı gerekiyor.Oyundaki milletin kaçmasının rolu multi hesapların çokluğu.

sayın fearless kav3 test oldugu için multi oyunlar var oyunu deniyoruz hataları görmeye çalışıyoruz
multi hespların olması degişik ts de oyun hatalarını bulmak ve yönetime bilirmek içindir gerçek oyun açılırsa hiç bir oyuncu multi hesap açmaz mali kaynak aktarmaz redo da buna izin vermez
arkadaşlarımızın oyunu tatile almasının veya oyunu bırakmasının tek bir sebebi var
oda kasa ve argelerinin kolay kırılması yani ts 7 üstüne çıkan birisinin kasa ve argesi 3-4 oyuncunun anlaşıp tek kişiye kasa arge yapması ile kasa ve argeler kolay kırılıyor ve kv3 de testte herkes biliyor ts15 veya ts 16 olan bir oyuncunun acamayacagı kasa ve arge yoktur rakip isterse ts 14 olsun farketmez çünkü üretim süresi bir saniyeye düşüyor korkunç miktarda mühendis ve ajan robot üretimi yapabiliyor
sonra iş vicdanına kalıyor rakip ts 15 degilse acılmayacak kasa arge kalmıyor
birde metal sorunu var ts yükseldikce birim de cogaldıkca metal ihtiyacı aşırı çok oluyor kaz kezin çok olursa ve devamlı inişlerine gidilirse oyuncu metal dayanmıyor
bir zamanlar Napolyon arkadaşımız vardı ve iyi oyuncu idi inişine devamlı saldırıldıgında metal yetmemezliği ve bu konuda yönetimle itilafa düşüp oyunu bıraktı
oyuncuların oyunu bırakmaması için önce enerji sonra kasa arge ve metal sorunu çözülmesi lazım oyun açılsında nasıl olursa olsun demekle bu iş olmaz
yeni bir oyunun açılmasını her kes gibi bende bekliyorum haydi REDO bizi oyunsuz bırakma.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN > Yenilikler ve Güncellemeler OYUN ANA SAYFASI
En Son Mesaj Yazlan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Grntlemek in Tklayn bukalemun vs enyaliosGeyik BölümükırmızıtayfunBugün-10:264161
Konuyu Grntlemek in Tklayn DİDEM WHO ARE YOU DIDEM ?Geyik BölümükırmızıtayfunBugün-10:242473
Konuyu Grntlemek in Tklayn Mecliste 18'lik vekiller nasıl olur?Geyik BölümücanergktsDün-12:0216710
Konuyu Grntlemek in Tklayn SAĞLIKPaylaşım Mekanıcanergkts13-Aralık-2018-10:40178646
Konuyu Grntlemek in Tklayn gül gül bittimGeyik Bölümüdenizkara13-Aralık-2018-09:193659
Konuyu Grntlemek in Tklayn ayıGeyik Bölümüdenizkara13-Aralık-2018-09:182293
Konuyu Grntlemek in Tklayn Kamyoncuların Yazıları Varda Forumcuların Yok mu?Geyik Bölümüdenizkara13-Aralık-2018-09:164723
Konuyu Grntlemek in Tklayn KOMİK NİCKLERGeyik Bölümüdenizkara13-Aralık-2018-09:165283
Konuyu Grntlemek in Tklayn Hayırdır gardaş birinemi baktınGeyik Bölümüdarqhelen11-Aralık-2018-23:312942
Konuyu Grntlemek in Tklayn Türkiye Bir Yıldız daha kaybetti...Geyik Bölümüdenizkara11-Aralık-2018-14:401996
Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.51 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz