Kirmizi Alarm - web tabanli online savaş oyunu Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN DIŞI > Bilgisayar ve Donanım
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hızlı Giriş
KA Genel Kurallar

Xara3D ile Flash Nick Yapımı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Mavi Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4289
Takim:

Bur:
  Alıntı Mavi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Xara3D ile Flash Nick Yapımı
    Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2011 Saat 23:20

Xara3D6 çift taraflı yazı yazmak - dönen yazı yazmak - 2 nickli yazı yazmak - xara3d ile 2 isimle yazı yazmak resimli anlatım

Xara3D programı bizlere çok çeşitli seçenekler sunan çeşitli örnekler hazırlamamıza olanak sağlayan çok kaliteli bir programdır,zengin efeckt çeşitleriyle.. yapmak istediğimiz bir çok çeşit çalışmamızı bir kaç adımla halledebiliyoruz..ilk bakışta her program gibi zor görünsede.. kurcaladıkça denedikçe sizlerde çok güzel çalışmalar sunacaksınız..bu programla çok şey yapabiliyoruz.. temalarımıza isim yazmak , buton hazırlamk, çeşitli hareketli gifler hazırlamak zevkimize ve hayal gücümüze bağlı olarak mümkündür..

şimdi..ilk adım olarak tabi programımızı açıyoruz.. ve yazacağımız ilk yazıyı yazıp resimdeki gibi..yazı sitilimizide seçiyoruz..ben ismimi yazdım ( canan )

daha sonra insert page break butunu var resimdeki okla gösterdiğim .. ona tıklıyoruz..

ve yazı yazdığımız kutucukta şu alttaki görünen şekli elde ediyoruz ve yazacağımız ikinci yazıyı yazmamız için o buton sayesinde bir alt sıraya geçiyor orayada başka yazmak istediğimiz isim veya yazıyı seçiyoruz..

gördüğünüz gibi..o baklava dilimine benzeyen butona tıklayınca ismimin yanında o şekil gözüktü.. buna dikkat edelim çünki yazımızı döndürecek olan buton odur..

sizlerde yazdım ve elde etmemiz gereken şekil budur..

şimdi ok diyoruz.. ve karşımıza bu sayfa açılır..

animation picker butonundan istediğimiz efecti seçiyoruz.. ( yazının nasıl dönmesi gerektiğini belirten adım..

Düzenleyen Mavi - 18-Eylül-2011 Saat 23:21
Sineklerin 9 kalbi,
Gözlerinde 8000 mercek vardır.Saniyede 100 görüntü algılarlar.Şüphesiz,Allah'tan başka çağırdıklarınız ve
İbadet ettikleriniz bir sineği halk edemezler.
Yukarı Dön
Mavi Açılır Kutu Gör
Hava Gemisi
Hava Gemisi
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4289
Takim:

Bur:
  Alıntı Mavi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2011 Saat 23:22
animation pickere tıkladığımızda bu sayfa çıkıyor..

efeckt seçimini bu bol çeşitlerden seçmeniz mümkündür,

seçtikten sonra bu görüntüyü elde ederiz..
resim8

gördüğünüz gibi sizlerle gözüküyor paint yaptığım sırada.. ama canan yazısı gözükmedi.. burda hareketli gösteremiyoruz.. kaydettikten sonra bunu birlikte görücez..

burda ok ile göstermiş olduğum butonlara dikkat edelim..ve kaydetmeden önce.. show hide frame butona tıklayıp böyle kutu içine almanız gerekiyor..
ve aynı zamanda..show hide lighting butonunda kapatmamız gerekiyor oda zaten gölgelendirme işine yarıyor..

ışığın nerden yansımasını istiyorsak istediğimiz gibi çevirip elde etmek istediğimiz sonucu seçip show hide frame butonuna tıklıyoruz , font sizeden ölçü seçmeyide unutmayalım..

ve geldik çalışmamızın kayıt kısmına fileden-export animation tıklıyoruz.. karşımıza bu kutucuk çıkıyor..

save diyoruz ve istediğimiz yere kaydediyoruz.. kolay bulmak açısından ya bir dosya açmanız yada masa üstüne kaydetmeniz iyi olur..

benim denediğim elde ettiğim ölçülere pek dikkat etmedim çünki sadece sunum yapmak için yaptığım çalışmalardı..

örnek..

kolay gelsin arkadaşlar..

alıntııdır...

Xara 3D v.6.0 xp Portable.exe

http://www.fileserve.com/file/fpJtAeh

Sineklerin 9 kalbi,
Gözlerinde 8000 mercek vardır.Saniyede 100 görüntü algılarlar.Şüphesiz,Allah'tan başka çağırdıklarınız ve
İbadet ettikleriniz bir sineği halk edemezler.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Anasayfası Forum Anasayfası > OYUN DIŞI > Bilgisayar ve Donanım OYUN ANA SAYFASI
En Son Mesaj Yazlan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Grntlemek in Tklayn KA v3 Savaş RaporlarıKA03 Savaş RaporlarıyıldırımtomBugün-05:294591
Konuyu Grntlemek in Tklayn nike cortez hommeHoşgeldin - HoşbuldukJo Maugham08-Mayıs-2021-05:582
Konuyu Grntlemek in Tklayn nike aHoşgeldin - HoşbuldukJo Maugham08-Mayıs-2021-05:531
Konuyu Grntlemek in Tklayn cheetah print shoesHoşgeldin - HoşbuldukJo Maugham08-Mayıs-2021-05:391
Konuyu Grntlemek in Tklayn pink checkered vansHoşgeldin - HoşbuldukAngela Locke13-Nisan-2021-10:332
Konuyu Grntlemek in Tklayn adidas 4d donne italiaHoşgeldin - HoşbuldukAngela Locke13-Nisan-2021-10:323
Konuyu Grntlemek in Tklayn gafas sol hombre ray banHoşgeldin - HoşbuldukAngela Locke13-Nisan-2021-10:312
Konuyu Grntlemek in Tklayn adidas soldesHoşgeldin - HoşbuldukElaine Hardy19-Mart-2021-06:2316
Konuyu Grntlemek in Tklayn schuhHoşgeldin - HoşbuldukElaine Hardy19-Mart-2021-06:192
Konuyu Grntlemek in Tklayn schuhe adidasHoşgeldin - HoşbuldukElaine Hardy19-Mart-2021-06:152
Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.51 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz